Hradby

Autor: Martin Chudomel | 25.12.2011 o 11:11 | (upravené 26.12.2011 o 9:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  96x

Nedávno som navštívil pobočku všeobecnej zdravotnej poisťovne v Žiline. Prišiel mi list, že nemám zaplatený 1 deň zdravotného poistenia. Bola to pravda, som vinný. V liste bolo obvinenie a rovno aj rozsudok. Tak som sa vybral na šibenicu vyzdvihnúť si trest.

Ako som tak stál v rade pred prepážkou, tak som pozoroval okolie. Majú to tam pekné - sadrokartónové podhľady, bodové svetlá, klimatizácia, pri vchode vyhadzovač v uniforme. Jedna vec ma zvlášť upútala - samotná prepážka. Vtedy mi došlo kde som a s kým mám do činenia.

Zdravotné poistenie musíme platiť všetci povinne. VŠZP je navyše štátna. Predstavte si akú má nad nami moc. My si nemôžeme klásť žiadne požiadavky - jednoducho tam musíme ísť a splniť svoje záväzky. Nech sme v akejkoľvek situácii, nikdy neodídeme ako víťazi - o to sa oni svedomite postarajú.

Každá moc má svoje symboly a jedným z nich je aj spomínaná prepážka. Skúsim ju teda popísať: pult bol vysoký asi 120cm. Od pultu nahor sa týčila sklenená prepážka vysoká asi 180cm. Sklo bolo hrubé hádam 8mm. Tabule skla držali na chrómovaných stĺpikoch, ktoré boli hore ukončené špicatými kužeľmi. Čo vám to pripomína? Mne hradbu. Symbol moci. V stredoveku sa pred hradby stavali špicaté drevené koly, ktoré zastavili jazdcov na koňoch. Celá architektúra toho miesta mi hovorila: "My sme na jednej strane a vy na druhej a medzi nami je jasná hranica". A pred hradbami patroluje strážna doga (bezpečák). A na celé toto divadlo platíme dane a povinné poistenie.

Keď niekedy pôjdete na podobný úrad, tak sa dobre poobzerajte, koľko symbolov moci nájdete. Kľudne sa o postrehy podeľte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Amerika posilňuje námorníctvo

Hlavný nástroj vojenskej prevahy čaká rozširovanie.

EKONOMIKA

Prečo je pre ľudí dobré, že začali ceny opäť rásť?

Výška prídavkov a dávok by sa mala rozmraziť a ich suma by mala opäť začať rásť.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?